#BialeCertyfikaty

Białe certyfikaty w Q2 2019...

Ostatnia sesja w tym kwartale za nami. Zmiany były spektakularne. Zabieram się do pracy i przygotowuję podsumowanie drugiego kwartału. W międzyczasie dla zainteresowanych i niecierpliwych udostępniam wykres dla transakcji giełdowych na wszystkich 4 instrumentach.

czytaj dalej...

Czy jeszcze można uratować przetargowe białe certyfikaty?

Każdy kto śledzi notowania białych certyfikatów zdaje sobie pewnie sprawę z powagi sytuacji. Ceny świadectw przetargowych i rocznych wydanych w 2018 roku osiągnęły poziomy tak niskie, że ich sprzedaż jest komplentnie nieopłacalna. Na ostatniej kwietniowej sesji sprzedawano je nawet po 12 zł/toe, co oznacza że przychód ze sprzedaży był niższy niż koszty transakcji giełdowej! Rządzą emocje. Sprzedający ścigają się w arkuszu zleceń, żeby zdążyć pozbyć się praw majątkowych. W takiej sytuacji trudno spodziewać się odwrotu tego trendu. Czy jednak wszystko stracone? Czy trzeba poddawać się tym emocjom?

czytaj dalej...

Rynek białych certyfikatów w 1 kwartale 2019

Pierwszy kwartał już dość dawno zakończony a wciąż nie opublikowałem swojego okresowego raportu z rynku. Wiele przyczyn, ale najbardziej prozaiczna to po prostu brak czasu - choroba cywilizacyjna naszych czasów. Chcemy robić zbyt wiele i w rezultacie brak sił by skupić uwagę na wielu zainicjowanych projektach. Obecnie na giełdzie uwagę pr...

czytaj dalej...

© 2018 #BialeCertyfikaty by Co-OPERATIORobert Piątek

Up ↑