#BialeCertyfikaty

Rynek białych certyfikatów w 2 kwartale 2018

Na początku trzeba powiedzieć otwarcie - myliłem się. Prognozowany wzrost cen białych certyfikatów w drugim kwartale 2018, związany z końcem okresu rozliczeniowego, nie tylko nie nastąpił, ale wręcz obserwowaliśmy wyraźny spadek cen. Potwierdziła się stara prawda, że "prognozowanie jest trudne, zwłaszcza jeśli dotyczy przyszłości..."....

czytaj dalej...

Przegląd rynku #BC - maj 2018

Ostatnia majowa sesja rynku praw majątkowych już za nami więc czas na szybki przegląd tego co działo się z białymi certyfikatami w kończącym się miesiącu. Niestety nie ma dobrych wieści dla sprzedających - ceny ustabilizowały się na niskim poziomie a wolumeny rosną. Czyżby oczekiwany wzrost cen związany z końcem okresu rozliczeniowego miał jednak nie nastąpić?

czytaj dalej...

Przegląd rynku #BC - kwiecień 2018

Drugi kwartał roku jest de facto okresem rozliczeniowym dla podmiotów zobowiązanych ustawą o efektywności energetycznej do umorzenia świadectw efektywności energetycznej lub wniesienia opłaty zastępczej. W związku z tym postanowiłem pilniej przyglądać się notowaniom giełdowym i sprawdzać czy spodziewany wzrost popytu i wzrost cen białych certyfikatów staje się realny. W tym kwartale wyjatkowo będę publikował podsumowania po zakończeniu każdego miesiąca.

czytaj dalej...

© 2018 #BialeCertyfikaty by Co-OPERATIORobert Piątek

Up ↑