#BialeCertyfikaty

Przegląd rynku #BC - maj 2018

Ostatnia majowa sesja rynku praw majątkowych już za nami więc czas na szybki przegląd tego co działo się z białymi certyfikatami w kończącym się miesiącu. Niestety nie ma dobrych wieści dla sprzedających - ceny ustabilizowały się na niskim poziomie a wolumeny rosną. Czyżby oczekiwany wzrost cen związany z końcem okresu rozliczeniowego miał jednak nie nastąpić?

czytaj dalej...

Przegląd rynku #BC - kwiecień 2018

Drugi kwartał roku jest de facto okresem rozliczeniowym dla podmiotów zobowiązanych ustawą o efektywności energetycznej do umorzenia świadectw efektywności energetycznej lub wniesienia opłaty zastępczej. W związku z tym postanowiłem pilniej przyglądać się notowaniom giełdowym i sprawdzać czy spodziewany wzrost popytu i wzrost cen białych certyfikatów staje się realny. W tym kwartale wyjatkowo będę publikował podsumowania po zakończeniu każdego miesiąca.

czytaj dalej...

PMEF-2018 dziś sprzedane po raz pierwszy

Zazwyczaj nie komentuję wyników pojedynczej sesji giełdowej, ale dzisiaj zrobię wyjątek, bo dzisiejsze notowania RPM TGE przyniosły niespodziankę. Choć wolumen obrotów nie był wysoki (łącznie poniżej 1500 toe) to po raz pierwszy odnotowano transakcje wszystkimi czterema walorami dotyczącymi efektywności energetycznej w czasie jednej sesji.

czytaj dalej...

© 2018 #BialeCertyfikaty by Co-OPERATIORobert Piątek

Up ↑